Bir Tutam

Bir Tutam Lezzet, Bir Tutam Bilgi, Bir Tutam Mutluluk…

Tesadüfün bu kadarına pes denir!

Kasım11

tesadüfün bu kadarına pes denir

İstanbul’dan Malatya’ya gelen otobüse aynı gün, aynı isimdeki şahıslara para gönderilince zarflar karıştı.

Alınan bilgiye göre, Malatya’da oturan M.A. (60) adlı şahsa oğlu tarafından birisinde 950 YTL, birinde de 600 YTL olan 2 ayrı para zarfı, M.A. (30) adlı başka bir şahısa ise ağabeyi tarafından zarf içinde 20 YTL para gönderildi.

İstanbul’dakiler gönderdikleri para miktarlarını telefonla Malatya’dakilere bildirdi. Her 3 zarfın üzerine de alıcı olarak M.A. yazıldı. M.A. (30), ağabeyinden gelen zarfı almak için otobüs firmasının yazıhanesine giderek, zarfı istedi. Görevli nüfus cüzdanı bilgilerini alarak içerisinde 20 YTL para olan zarfı değil, 600 YTL olan zarfı verdi. Bu şahsın yazıhaneden ayrılmasından kısa bir süre sonra M.A. (60) gelerek oğlundan 2 ayrı zarfın gönderildiğini söyleyerek zarfları istedi.

Bunun üzerine görevli yine nüfus cüzdanı bilgilerini alarak içerisinde 950 YTL olan zarf ile 20 YTL olan zarfı M.A.’ya (60) verdi. Zarfı açan M.A. (60), “Oğlum bana birisinde 600 YTL, diğerinde ise 950 YTL olan iki zarf göndermişti. Zarfın birinde 950 YTL var, ama diğerinde 20 YTL para bulunuyor. Buikinci zarfta 600 YTL para olmazı lazımdı” diyerek itiraz etti.

Otobüs firması yazıhanesindeki görevli kayıtlarını incelediğinde, üzerinde M.A.yazan diğer zarfın aynı isim ve soyadı taşıyan ilk şahsa verildiğini söyledi.

Bunun üzerine M.A.(60) polis karakoluna giderek, M.A.’dan (20) şikayetçi oldu. Gözaltına alınan M.A.(20), kendisine 20 YTL para gönderildiğini, o zarfı almak için gittiğini ve kendisine 600 YTL bulunan zarfın isim ve soyad benzerliğinden dolayı verildiğini söyledi. Polis olayla ilgili olarak dolandırıcılık iddiası ile soruşturma başlattı. (haber7)

E-posta gizli kalacak.

Website örneği

Yorumunuz:

  • gülten: 72.HAFTA. PORSELEN DEMLİK ÇAY SAATİ ETKİNLİĞİNİN EV SAHİBİYİM SEVGİLİ ARKADAŞLARIM;...
  • büşra: denedim ve muhteşem oldu
  • saliha: bu ne güzel bir tattır böyle ımmmmmm nefis oldu gerçekten teşekkürler
  • adem demir: ya bu kediler 32. kattan düşmeye başladıklarında eğer 6. katta maksimum hıza ulaşıyolarsa 26....
  • aySel: COK GÜZLLLLLLLLL
 


Add to Technorati Favorites